Konsultacje LSR 14-20

Logotypy gotowe na stronę WP

 

W dniu 26.08.2015 r. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Poleska Dolina Bugu” podpisała umowę o przyznaniu pomocy w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze”; działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W oparciu o powyższą umowę LGD zobowiązała się do realizacji działań zmierzających do opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu”, który to dokument będzie stanowił podstawę do ubiegania się o dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Lokalna Strategia Rozwoju Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu” będzie miała charakter partycypacyjny, co oznacza, że w jej opracowywanie w dużej mierze będzie zaangażowana lokalna społeczność. Takie rozwiązanie sprawia, że działania zaplanowane w strategii rozwoju będą bezpośrednią odpowiedzią na problemy i potrzeby odczuwane i zgłaszane przez mieszkańców obszaru objętego strategią.

W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców, podmioty samorządowe, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców z obszaru gmin: Włodawa wiejska i Miasto Włodawa, Wola Uhruska, Hańsk, Ruda-Huta, Hanna, Wyryki i Stary Brus do aktywnego włączania się w proces konsultacyjny naszej strategii.

Harmonogram spotkań konsultacyjnych_na www.

Plan włączenia społeczności lokalnej_Poleska Dolina Bugu

Wszystkie działania realizowane przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Poleska Dolina Bugu” w okresie tzw. wsparcia przygotowawczego, w tym związane z partycypacyjnym opracowywaniem LSR, są współfinanasowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Kryteria wyboru operacji w ramach LSR – projekt do konsultacji

Poniżej publikujemy projekt kryteriów wyboru wypracowany przez Grupę Roboczą ds. Lokalnej Strategii Rozwoju. W procesie formułowania kryteriów odnoszono się do wniosków z przeprowadzonej diagnozy obszaru jak również uwzględniono doświadczenia z poprzedniego okresu wdrażania LSR. Kryteria wyboru odnoszą się również do wymagań obligatoryjnych zgodnie z PROW na lata 2014-2020 oraz innymi przepisami.

KRYTERIA WYBORU OPERACJI -projekt do konsultacji

Do 08 grudnia 2015 r. przyjmujemy uwagi do kryteriów wyboru operacji. Uwagi należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza uwag i jego przekazanie do Biura LGD w Okunince drogą elektroniczną, listową bądź osobiście.

Formularz zgłaszania uwag – Kryteria wyboru


Poniżej publikujemy projekt celów Planu komunikacji LGD Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu”

PLAN KOMUNIKACJI_CELE I DZIAŁANIA

Zachęcamy do zgłaszani uwag i wniosków w zaplanowanych w Planie celów i działań. Uwagi należy zgłaszać na formularzu załączonym poniżej drogą elektroniczną, listową lub osobiście do Biura LGD w Okunince w terminie do 25 listopada 2015 r.

Formularz zgłaszania uwag – Cele planu komunikacji


Zachęcamy do wypełnienia krótkiej internetowej ankiety Procedury monitorowania i ewaluacji LSR oraz Planu komunikacji pomiędzy Lokalną Grupą Działania Stowarzyszeniem „Poleska Dolina Bugu”, a społecznością lokalną obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (tj. społecznością zamieszkującą gminy: Włodawa, Wola Uhruska, Hańsk, Ruda-Huta, Hanna, Wyryki, Stary Brus oraz Miasto Włodawa).
Link do ankiety – Procedura monitorowania i Plan komunikacji

Informujemy, że etap diagnozy w procesie tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu” powoli dobiega końca!

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w prace nad tworzeniem Strategii. Dla zobrazowania poziomu zaangażowania naszych mieszkańców przedstawimy kilka danych liczbowych:

  • w spotkaniach konsultacyjnych zorganizowanych przez LGD we wrześniu wzięło udział łącznie 181 osób,
  • ankiety wypełniło 439 respondentów,
  • płynęło 27 fiszek projektowych.

Poza tym odbyły się liczne mniejsze spotkania grup roboczych w formie spotkań fokusowych jak również w ramach utworzonej Grupy Roboczej ds. Lokalnej Strategii Rozwoju. Wszystkim uczestnikom procesu tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Poleska Dolina Bugu” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!
Poniżej prezentujemy wyniki dotychczasowych prac z zakresu diagnozy obszaru wraz z propozycją celów sformułowaną w oparciu o diagnozę.

Diagnoza LGD ,,Poleska Dolina Bugu”

SWOT_Poleska Dolina Bugu

CELE LSR 2014-2020
Do 30 listopada 2015 r. przyjmujemy uwagi do diagnozy, analizy SWOT oraz propozycji celów i przedsięwzięć strategii. Uwagi należy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza uwag i jego przekazanie do Biura LGD w Okunince drogą elektroniczną, listową bądź osobiście.
Formularz zgłaszania uwag_Diagnoza, SWOT, cele

 


 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety internetowej diagnozującej problemy i potrzeby mieszkańców gmin członkowskich LGD.
Ankieta jest anonimowa. Jej wypełnienie zajmie ok. 10 min.

Ankieta dla mieszkańców Gminy Włodawa

Ankieta dla mieszkańców Miasta Włodawa

Ankieta dla mieszkańców Gminy Wola Uhruska

Ankieta dla mieszkańców Gminy Hańsk

Ankieta dla mieszkańców Gminy Ruda-Huta

Ankieta dla mieszkańców Gminy Hanna

Ankieta dla mieszkańców Gminy Wyryki

Ankieta dla mieszkańców Gminy Stary Brus


Jeśli masz już gotowy pomysł na projekt – zgłoś go nam wypełniając formularz „Karty projektu”

Karta projektu LGD – 2015

Wypełniony formularz można wysłać na adres poczty elektronicznej LGD poleskadolinabugu@poczta.fm do końca września 2015 r.


Zachęcamy do wypełnienia krótkiej internetowej ankiety Procedury monitorowania i ewaluacji LSR oraz Planu komunikacji pomiędzy Lokalną Grupą Działania Stowarzyszeniem „Poleska Dolina Bugu”, a społecznością lokalną obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (tj. społecznością zamieszkującą gminy: Włodawa, Wola Uhruska, Hańsk, Ruda-Huta, Hanna, Wyryki, Stary Brus oraz Miasto Włodawa).
Link do ankiety – Procedura monitorowania i Plan komunikacji

Ogłoszenie o zapotrzebowaniu na doradztwo w zakresie ekspertyz i analiz związanych z opracowywanie LSR na lata 2014-2020- zaproszenie do składania propozycji cenowych

Ogłoszenie o zapotrzebowaniu na doradztwo

FORMULARZ-doradztwo

Informacja o wyniku konkursu ofert


Poniżej publikujemy akty prawne dotyczące wsparcia przygotowawczego w ramach inicjatywy LEADER w nowym okresie programowania PROW na lata 2014-2020:

1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dn. 17.12.2013 r. ustanawiającego wspólne przepisy (tzw. rozporządzenie ramowe)

Rozporządzenie nr 1303_2013_wspólne przepisy

Rozdział II Rozwój lokalny kierowany przez społeczność od art. 32

2. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1305/2013 z dn. 17.12.2013 r. ws. wsparcia rozwoju obszarów wiejskich przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW)

Rozporządzenie nr 1305_2013 ws. EFRROW

LEADER od art. 42.

3. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

PROW 2014-2020_wersja_pełna z 12.12.2014

Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS – rozwój lokalny kierowany przez społeczność) od str. 591.

4.  Ustawa o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności

Ustawa  z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności (DzU 2015 poz. 37)

5. Ustawa o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020

Ustawa z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020

6.Rozporządzenie MRiRW z dnia 03.06.2015 r. – wsparcie przygotowawcze objęte PROW na lata 2014-2020

Rozporządzenie MRiRW z 03.06.2015 r. – wsparcie przygotowawcze (Dz. U. 2015 poz. 851

 

 

Dodaj komentarz